żwirek dla kota silikonowy

Żwirek dla kotka silikonowy – czemuż warto go nabyć?

Żwirek dla kotka silikonowy – czemuż warto go nabyć?

Żwirek dla kota to wówczas obligatoryjne oprzyrządowanie kuwety. Są przeróżne rodzaje żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki brak, iż nie wolno do końca uniknąć jego rozsiewaniu niedaleko kuwety oraz rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez pupila.
kup teraz żwirek silikonowy w sklepie internetowym

Który żwirek dla pupila?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kotów, dużo wygodniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają prosty piach. Są korzystne dla pupilów, które nierzadko wychodzą na pole i kochają grzebać w glebie. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znanego.

Wszak taki żwirek dla kotka wybitnie błyskawicznie zaczyna nieestetycznie pachnieć, bowiem nie ma szansy odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy strukturę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej roznosi się po pomieszczeniu.

Niemniej ów większy oraz grubszy jest niewiele efektywny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, jaką można bezproblemowo usunąć z kuwety bez konieczności zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe albo zapachowe. Zestaw zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, dobre żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować nieczystości na bieżąco, natomiast cały żwirek uzupełniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla pupila jest niezwykle korzystny.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu nietrudno wyparowała. Szczególnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie redukuje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszelkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne absorbery zapachu i także neutralizatory, jakie wolno dołączać w ścisłej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają również właściwości bakteriobójcze.