akcesoria dla kotów - zabawki

Zestawienie najkorzystniejszych zabawek dla kotków

Zestawienie najkorzystniejszych zabawek dla kotków

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Na pewno każdy choć raz zauważył kotka który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, oraz choćby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych rzeczy, którą musi wykonywać każdy młody kotek A nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, ponieważ szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas alarm, że coś mu doskwiera. Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwala ustrzec przed zrujnowaniem nasze meble.
kup teraz zabawki dla kotów ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym pupilom komfort, są niezwykle konieczne zwłaszcza kotom żyjącym stale w lokum.

Drapak dla kota przydaje się i do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, zaś na szczególnie rozszerzonych drapakach ma szansę do szczególnie skomplikowanych uciech. Idealnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, by ocalić przed zadrapaniem fotele lub sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są właściciele, a ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają również zaznaczać znane otoczenie blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najidealniejsze, postawione w kiepskim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niepodatny na zniszczenia a może służyć kotom jako funkcjonalne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na płytce prosto czy pochyło, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być umocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, a również drapaki waterproof, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesamowicie bogata, mają one najróżnorodniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem i upodobaniami kotów. Jak pupil uwielbia dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.