bulldog - karma dla psa

Wybór karmy dla psa – jak wybrać, czym się kierować?

Wybór karmy dla psa – jak wybrać, czym się kierować?

Wybór optymalnej dobrej marki suchej karmy, nie jest wcale takie proste, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już spostrzegliśmy brak wyjątkowo znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w żywności. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest produkowana na podstawie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jak i psiny są mięsożercami, dlatego powinny być karmione jedzeniem, gdzie głównym elementem zdecydowanie jest mięso. Kupując żywność powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta potrzebuje bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia węglowodanów.

W paszach dla zwierząt tymczasem możemy wyszukać ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i zupełnie nie dlatego, że są zdrowym jedzeniem dla gatunku zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne poprzez określony gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsiwa też nie może być określona odpowiednio. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które kryją w sobie wiele mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek owoce oraz warzywa polepszają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Elementy mineralne są także bardzo pożądane, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać bardzo wysoką ilość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można produkty nieznanego pochodzenia, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące czy także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim pożywieniu, bądź w karmie dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są podane przez producenta, nie istnieje wymagany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, które zamieszcza producent o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięcho i tłuszcze są niewiadomego źródła, ponieważ może to stanowić wszystko i z całą pewnością będzie wtedy posiadało niezmiernie niską jakość. Większość z wytwórców nie zamieszcza na swoich opakowaniach istotnych proporcji pewnych składników, mianowicie które wchodzą w skład żywności, zatem wykonanie odpowiedniej oceny będzie wtedy polegało na własnej wiedzy. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, mądrzej będzie z naszej strony być bardziej ostrożnym, niż wierzyć reklamom w telewizji bądź necie.