pies wegetarianin - żywienie

Pies wegetarianin – czy wegetariańskie jedzenie jest dobre dla psa?

Pies wegetarianin – czy wegetariańskie jedzenie jest dobre dla psa?

Co powiecie na czworonoga, który będzie spożywałeś zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to nierealne? Wszak będzie to wykonalne, pieski też mogą być jaroszami.

Prawdopodobnie piesek jarosz brzmi dla wielu jednostek dziwnie. Aczkolwiek wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej fanatyków. Ciężko się temuż zdumiewać w okresie, kiedy okaże się, iż pan jest nieustępliwym wrogiem jedzenia mięcha. Więc chciałby, aby jego czworonożny przyjaciel też karmił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psy w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kotki wymagają zjadać mięsiwo o tyle pieseczki są w stanie bez niego się wychowań. Choć dużo lekarzy nieprzychylnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką przemianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Często tego, że pies nie będzie miał dostarczonych wszystkich składników w idealnych proporcjach. Faktycznie takie zagrożenie istnieje, jeśli menu będziemy tworzyć sami i nie będziemy posiadać wystarczającego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie przygotować dietę poprawnie zbilansowana wolno oczekiwać, że prawidłowo się sprawdzi i psu nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można zakupić w necie, wielorakie produkty tegoż typu mają w własnym wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom jarska żywność nie jest dodatkowo bardzo kosztowna – worek, który obejmuje blisko 12 kg będzie można kupić za blisko 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje karma doskonałej jakości w składzie tradycyjnym.

Nierzadko proponowanie takiej żywności to wynik woli właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki prowiant jest dla pieseczka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, czasami pieszczoszka uczula najpierw wieprzowina, następnie mięsko z kurczaka, wołowina bądź ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie wywołuje alergię. W takich sytuacjach karma jarska nie będzie ochotą, jednak to jedyny sposób na to, aby czworonóg był odporny.
Psina weganin! Zagrychy bez mięsiwa

Nieważne czy żywi się żywnością wege albo mięsną to i tak będzie można podawać psu jarskie zagrychy.
Jarskie zakąski dla zwierzaków

Piesek jarosz z przyjemnością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej łagodny zapach będzie powodował, że jest wtedy dla psiny idealny składnik i będzie po niego ochoczo sięgał. Także znakomite będzie też dobrze strawne puree z dyni, które dobrze się sprawdzi również będzie można je stosować pieskom. W diecie zwierzaka pojawiać się może dodatkowo kisiel z siemienia lnianego, który daje cenne kwasy tłuszczowe omega3. Pożytecznym elementem będzie również brokuł, z którego stworzyć można świetną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co znacznie znaczące to również będzie tam minimalna doza kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą też buraki, które będzie można serwować w postaci buraczanych wiórków.